Murat Yıldirimfanclup

Fanclup

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Murat Yıldırım Biyografisi
C.tesi Eyl. 26, 2009 11:26 am tarafından Gamzeli

» Soru soruyorum
C.tesi Eyl. 26, 2009 11:22 am tarafından Gamzeli

» O kadar da yakışıklı değilmiş!
Ptsi Haz. 29, 2009 8:43 pm tarafından Hilodemir

» Güz Sancısı Afişleri
Perş. Mayıs 21, 2009 4:11 pm tarafından Gamzeli

» Güz sancısı "Atina" galası
Çarş. Mayıs 20, 2009 9:35 am tarafından Gamzeli

» Eşini antakya'ya çağırdı
Çarş. Mayıs 20, 2009 9:30 am tarafından Gamzeli

» Bu Şarkıyı Kim Söylüyor
Salı Mayıs 19, 2009 4:17 pm tarafından Hilodemir

» Murat Yıldırım "Beyaz Show" Resimleri
Salı Mayıs 19, 2009 4:04 pm tarafından Hilodemir

» Hayran Mesajları(lütfen yeni başlık açmayınız)
Salı Mayıs 19, 2009 4:01 pm tarafından Hilodemir

Site Sahipleri
Gamze&Demet

Paylaş | 

Sabır Taşı oyuncular

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Gamzeli
Admin

Kadın

MesajKonu: Sabır Taşı oyuncular   Paz Ara. 07, 2008 11:35 am

Antakya hakkında bu zamana kadar çok şey duymuştum. Lezzetli yemekleri, tarihi eserleri ve doğal güzelliğiyle çok konuşulan Antakya’yı geçen hafta sonu doyasıya gezme fırsatı buldum.

‘Asi’ dizisinin çekimleri nedeniyle son 1,5 yıldır Antakya’da olan yakın arkadaşım Murat Yıldırım yani dizinin Demir’inin ve geçen hafta sonu orada olan eşi Burçin Terzioğlu’nun davetiyle soluğu Antakya’da aldım. Murat genelde dizi çekimlerinde olduğu için ben de aynı zamanda çocukluk arkadaşım olan Burçin Terzioğlu ile Antakya’nın altını üstüne getirdim. Zaman zaman Murat da bize katıldı.

SABIR TAŞI OYUNCULAR

‘Asi’ dizisi beğenilerek izlenen bir dizi. Ama hiç de sanıldığı kadar kolay çekilmiyor. Allah’tan oyuncular çok profesyonel. Murat Yıldırım, Antakya’da çok seviliyor. Herkesten büyük ilgi görüyor. Sokağa çıkmaya görsün, herkes “Demir Demir” diyerek etrafını sarıyor. Bu aşırı ilgi yüzünden nefes bile alamıyor. Çarşıda bir bardak meyve suyunu bile içme fırsatı bulamadı. Onu gören, fotoğraf çektirmek için etrafını kuşattı. Murat’ın davetlisi olarak ‘Asi’ dizisinin Reyhanlı’daki çekimlerini ziyaret ettim. O akşam yağmur sahnesi vardı. 15 derecelik havada, itfaiye aracında bekletilerek iyice soğuyan su, oyuncuların başından aşağı yağmur niyetine serpildi. Ben sahneyi izlerken dondum, onların halini siz düşünün. Tekrar tekrar çekilen sahneler de cabası, herkes sabır taşı olmuş sette. Ben izlerken sıkıldım, acıktım, üşüdüm...

Ziyaretçi olarak gittiğim sette herkesten büyük sıcaklık gördüm. Yılların eskitemediği iki usta isim Çetin Tekindor’un, Nur Sürer’in sohbeti bana büyük keyif verdi. Tuğba Büyüküstün’den ziyade benim dikkatimi çeken oyuncu ise Gonca rolündeki Aslıhan Güner oldu. Zaten o gözler kimin dikkatini çekmez ki! 21 yaşındaki Aslıhan, fiziği, yeteneği ve pozitif enerjisiyle kısa sürede sinema ve TV’nin yıldızı olur.

MEKANLARA KİMLİK LAZIM

Antakya’nın mutfağı meşhurdur. Türk, Arap, Ermeni, Süryani, Akdeniz ve Doğu mutfağının harmanlanmasıyla ortaya çıkan bu çok renkli mutfağı başarıyla yansıtan birçok mekan var. Yemeklerin lezzetine hiçbir lafım yok. Ancak restoranların çoğunun bir kimliği yok. Mekanların mönüsünde kebap da var, balık da. Kimlik sorununa rağmen çok başarılı restoranlar da yok değil. Eski Antakya evlerinin bulunduğu Saray Caddesi’nde yer alan Anadolu Sofrası yöresel yemekleriyle beğeni topluyor. Şehir içinde yöresel yemekleri tadabileceğiniz bir başka mekan ise, Sultan Sofrası. Şehrin merkezinde bulunan bu lokantanın oruku ve ekşili aşı çok lezzetli.

Şehrin göbeğinde küçük bir dükkanda hizmet veren Meyveci Ali de bende iz bıraktı. Mekanın dışında küçük taburelere oturuyorsunuz ve taze sıkılmış meyve suyunun verdiği ferahlıkla arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz. Ağaçlar altında kahvaltı yapma fırsatı bulduğum Galaksi’yi de başarılı buldum. Serpme kahvaltı yaptığım mekanda yediğim kızarmış peynirin tadı hâlâ damağımda. Antakya’ya bu tarz 5-6 mekan daha lazım. 1948 yılında hidroelektrik santralının havalandırma kulesinden adını alan Kule Restaurant’ın yemekleri de lezzetli. Kule’nin özellikle tavası ve künefesi başarılı.

SABUN FABRİKASINDAN OTELE

Antakya’da Dedeman Otel’de kaldım. Ama bir daha Antakya’ya gidersem şehrin merkezindeki Savon Hotel’i tercih ederim. Barında birkaç kadeh içki içtiğim bu otel çok otantik. Eski bir sabun fabrikası olan Savon’da hafta sonu bir etkinlik olduğu için oda bulamadım. 5 yıldızlı Otoman Palace’ın termaline girdim. Burası termal ve spa oteli... Termal suyu gençlik iksiri olarak nitelendiriliyor. Meraklısına da duyurayım yılbaşı gecesi bu otelde sahneye Fatih Ürek çıkacakmış.

yazar/tayfun topal
Kullanıcı profilini gör http://muratyildirimfan.eniyiforum.net

Sabır Taşı oyuncular
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası